Subskrypcja

Subskrypcja - zapisz się jeśli interesują Cie oferty dla fotografów z tego bloga

Delivered by FeedBurner

poniedziałek, 19 marca 2012

Panaceum na odblaski na tle fotograficznym

Lekarstwem na odblaski pojawiające się na tle fotograficznym w specyficznych warunkach oświetleniowych jest... filtr polaryzacyjny. Ta odpowiedź jest tak banalna i oczywista, że aż trudno uwierzyć, że fotograficy z wieloletnim stażem mogą mieć z tym problem ;).
Światło pochłania jedynie ciało doskonale czarne, np. czarna dziura w kosmosie ;), póki jednak tła fotograficzne nie będą produkowane z tego typu materiału, należy się liczyć z mniejszymi lub większymi blinkami w zależności od specyficznych warunków oświetleniowych, kąta padania światła, czy też materiału z którego są wykonane (najczęściej winyl). Odbicia są bardziej widoczne na ciemnych tłach niż na jasnych.

Warto zaopatrzyć się w filtr trochę droższy niż tanie "szkiełka" dostępne na allegro za kilka zł (King i Hoya raczej też, nie wspominając nawet o Hama i noname'ach) - taki zakup to pieniądze wyrzucone w błoto. Polecam Marumi, Heliopan.

Zobacz wzory teł fotograficznych do każdej sesji zdjęciowej - Tła-Fotograficzne-FotoKlimat. Szczególnie polecane do sesji noworodkowych i dziecięcych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz